Blog Archives

Walka o każdego klienta

Walka o klienta jest w okresie recesji ostra jak nigdy, chociaż wielu przedsiębiorców ma problemy zupełnie innej natury. Doskonałym przykładem zapaści rynkowej mogą być w ostatnich latach firmy pośredniczące w sprzedaży nieruchomości oraz deweloperzy, czyli najaktywniejsi budujący w tym sektorze. W dużych i szybko rozwijających się miastach ciągle przybywa ludzi, w tym zamożnych, którzy potrzebują dla siebie domu. Z czasem i zapuszczeniem korzeni w danym miejscu rosną także oczekiwania co do rodzinnego lokum – na początku może to być nieduże mieszkanie, później wraz z dziećmi przychodzi zapotrzebowanie na duży i przestronny apartament na bezpiecznym terenie. Takie nieruchomości są teraz najczęściej budowane, chociaż nie wszyscy deweloperzy mający ostatnio w planie takie inwestycje są w stanie je dokończyć. W efekcie coraz częściej w dużych miastach codziennością są ogromne i nowoczesne osiedla kosztownych apartamentów, z których jednak połowa nadal jest na sprzedaż – mimo że w normalnych warunkach chętni zazwyczaj byli w stanie wykupić wszystkie lokale jeszcze przed ukończeniem budowy. W jeszcze gorszej sytuacji są te firmy, które całkowicie utraciły płynność finansową i nie są w stanie poradzić sobie z dokończeniem istotnych inwestycji – budowle czasami już na poziomie kilku kondygnacji są więc wstrzymywane a firma zmuszona jest do zredukowania zatrudnienia a niekiedy sprzedaży swojego majątku, by w ogóle przetrwać.

Witam, mam na imię Izabela i bardzo serdecznie zapraszam Was do mojego pamiętnika myśli! Będzie tu dużo wpisów poświęconych nieruchomościom! Jeśli Was to interesuje, odnajdziecie tutaj wszystko czego potrzebujecie! Serdecznie zapraszam Was do lektury!

Budownictwo i jego znaczenie

W obecnych warunkach gospodarczych prowadzenie działalności w sektorze budowlanym może być bardzo ryzykowne, ale może też przynieść oczekiwane rezultaty. W recesji można spotkać się z bardzo różnym sposobem postępowania inwestorów. Ci najbardziej zamożni i obeznani w giełdowych mechanizmach, mający za sobą już kilka większych i mniejszych recesji, niekoniecznie sprzedają swoje akcje na potęgę a jeśli już tak robią, to na pewno nie rezygnują z inwestowania samego w sobie. Kryzys jest bowiem momentem, w którym jedne przedsiębiorstwa i sektory mogą bankrutować i znikać z rynku, ale też inne mogą w tym momencie zbudować swoją przewagę i ugruntować pozycję na rynku wykorzystując właśnie niemrawe akcje rywali. Tak dzieje się właśnie w sektorze budowlanym, który stracił wiele finansowo oraz wizerunkowo od momentu wybuchu kryzysu. Cała bańka spekulacyjna napompowana wyłącznie na nieruchomościach sprawiła, że na rynku niemal w mgnieniu oka pojawiać zaczęły się setki nowych domów i mieszkań pod licytację, za cenę znacznie niższą, niż sugerowana przez banki i deweloperów. W takich warunkach wielu inwestorów naturalnie zniechęciło się do budowania, czego efektem są setki placów budowy oczekujących na lepsze czasy, aby zakończyć cały projekt. Wzrosło natomiast zainteresowanie tymi przedsiębiorstwami budowlanymi, które specjalizują się głównie w badaniach, eksperymentach i innowacyjnych narzędziach pracy.

Witam, mam na imię Izabela i bardzo serdecznie zapraszam Was do mojego pamiętnika myśli! Będzie tu dużo wpisów poświęconych nieruchomościom! Jeśli Was to interesuje, odnajdziecie tutaj wszystko czego potrzebujecie! Serdecznie zapraszam Was do lektury!

Produkcja przemysłowa w budownictwie

Produkcja przemysłowa w budownictwie w ostatnich miesiącach znów rośnie, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Nikt nie ma wątpliwości, że ponowny wzrost produkcji budowlanej jest w stanie na długie lata poprawić warunki prowadzenia biznesu w wielu różnych sektorach, nie tylko budowlanych. Niemal równomiernie ze wzrostem sprzedaży w budownictwie rośnie zapotrzebowanie na transport oraz przestrzeń magazynową. Sprzedaż materiałów budowlanych przez pośredników i hurtownie mocno rośnie, co przekłada się także na stały zastrzyk gotówki do lokalnego krwioobiegu. Najważniejsze w tym kontekście wydają się być jednak przede wszystkim małe rodzinne przedsiębiorstwa remontowe i budowlane, które biorą na swoje barki ciężar remontowania domów, malowania ścian czy dokonywania poprawek stolarskich. Praca w takich mniejszych firmach usługowych to często jedyny możliwy wariant dla wielu ludzi pozbawionych odpowiedniego wykształcenia. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na małe firmy budowlane mocno zmienia się także wskaźnik bezrobocia, więc rosnąca sprzedaż mieszkań i domów wróży dobrze rynkom na wiele sposobów. Nie sposób nie docenić także banków komercyjnych, które często dzielą się swoim ogromnym kapitałem z tysiącami potrzebujących firm i gospodarstw domowych. W ten sposób często przez dekady finansowany jest postęp cywilizacyjny, którego efektem jest wzrost zadowolenia obywateli z komfortu swojego życia.

Witam, mam na imię Izabela i bardzo serdecznie zapraszam Was do mojego pamiętnika myśli! Będzie tu dużo wpisów poświęconych nieruchomościom! Jeśli Was to interesuje, odnajdziecie tutaj wszystko czego potrzebujecie! Serdecznie zapraszam Was do lektury!